Przekazanie samochodu dla Stowarzyszenia OSP w Boiskach Kolonii

3 maja 2019 r. o godz. 11:00 Mszą Świętą w Kościele w Boiskach-Kolonii rozpoczęły się uroczystości poświęcenia i przekazania samochodu dla Stowarzyszenia OSP w Boiskach Kolonii. Po mszy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania pojazdu pożarniczego dla Stowarzyszenia OSP. Na zbiórkę przybyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu Gminy Józefów nad Wisłą oraz jednostek ościennych. W trakcie uroczystości Burmistrz Józefowa nad Wisłą Grzegorz Kapica wraz z Z-cą Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Szczepanem Goławskim i Komendantem Powiatowym PSP w Opolu Lubelskim bryg. Dariuszem Popkiem wręczyli Prezesowi Jednostki Andrzejowi Wójcickiemu akt przekazania pojazdu oraz kluczyki do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Następnie proboszcz miejscowej parafii Ks. Marek Janus poświęcił pojazd.
   Pojazd został zakupiony za kwotę 737 508 zł. przy udziale środków finansowych pochodzących z: Budżetu Gminy Józefów nad Wisłą – 382 508 zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 200 000 zł, Komendanta Głównego PSP – 150 000 zł, Starostwa powiatowego w Opolu Lubelskim – 5 000 zł.
Fot. Daniel Iwan