Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. w Wilkowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 9 jednostek OSP z terenu gminy Józefów nad Wisłą.
   Zawody składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań.
   Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu jakim dysponują.
Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów i sumaryczny czas osiągnięty przez poszczególne drużyny z terenu Gminy Józefów nad Wisłą:
1. OSP Boiska selekcja II – 109,5
2. OSP Chruślina – 110,1
3. OSP Boiska selekcja I – 110,4
4. OSP Kaliszany Kolonia – 115,7
5. OSP Basonia –  120,3
6. OSP Spławy – 129,5
7. OSP Studnisko – 132,3
8. OSP Józefów – 163,2
Kobiece Drużyny Pożarnicze:
1. KDP Boiska – 151,5
Gratulujemy wszystkim strażakom zdobytych miejsc, a kobiece drużyny zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w przyszłym roku.