Burmistrz oraz Radni złożyli uroczyste ślubowanie

23 listopada 2018r. w Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą odbyła się I Sesja nowo wybranej Rady Miejskiej VIII kadencji.

Pierwsze obrady otworzył i poprowadził do momentu wyboru nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej, najstarszy wiekiem Radny – Stefan Socha. W obradach uczestniczyło 15 Radnych. Burmistrz oraz nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców odebrali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Justyny Michalec zaświadczenia o wyborze, a także złożyli stosowną przysięgę. Podczas spotkania został wybrany Przewodniczący Rady Miejskiej, którym został Piotr Stojak oraz dwoje Wiceprzewodniczących: Maria Kowalska i Piotr Rączka.

Rada Miejska kadencji 2018-2023 będzie obradowała w następującym składzie:

• Konrad Dobrowolski,
  • Kamil Gajewski,
  • Wiesław Jastrzębski,
  • Jerzy Jurak,
  • Tomasz Kotowski,
  • Maria Kowalska,
  • Ewelina Lewandowska,
  • Marek Łuszczak,
  • Mariusz Mikołajewicz,
  • Piotr Rączka,
  • Zofia Siudym,
  • Stefan Socha,
  • Piotr Stojak,
  • Dariusz Teresiński,
  • Zbigniew Wiciński.

Sesja była także okazją do złożenia gratulacji zaprzysiężonemu Burmistrzowi Miasta Grzegorzowi Kapicy, który obejmie urząd na kolejne pięć lat kadencji.

Wśród gości przybyłych na I Uroczystą Sesję Rady Miejskiej znaleźli się m.in.:  Joanna Giza i Marcin Pastwa – Radni Powiatu Opolskiego, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych, Sołtysi, kierownicy i pracownicy Urzędu Miasta, Przewodnicząca MRG, mieszkańcy, a także lokalne media.